Organizator

Esports Association https://polskiesport.pl/ mre@szkolnaliga.pl

Head Administrator

Mariusz Klimowicz marikkkk#9896 https://tiny.cc/mrediscord

Newsy

Wyniki sezonu zero MRE

Brawa dla zwycięzców, szacunek pokonanym!

Ogólnopolski turniej esportowy dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych MRE zakończył swój sezon zero. W tym roku 170 drużyn z całej Polski rywalizowało ze sobą w dwóch tytułach – CS:GO oraz Valorant. Myślą przewodnią turnieju była integracja różnych szkolnych środowisk. Udało się zaangażować placówki z dużych miast wojewódzkich takich jak Wrocław czy Katowice, ale niezwykle cieszy udział szkół z mniejszych miejscowości. Przykładem jest Zespółu Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie, który zameldował się wśród ośmiu najlepszych drużyn Valoranta w Polsce. Ponad to, w turniej zaangażowało się ponad stu nauczycieli, którzy oprócz wsparcia swoich podopiecznych, uczestniczyli w dedykowanych dla nich rozgrywkach. Eliminacje MRE trwały prawie dwa miesiące a turniej został zakończony stacjonarnym finałem, rozgrywanym na Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku Białej.

Wydarzenie udało się zamknąć z dużym rozmachem. Szkolni zawodnicy wystąpili na profesjonalnej scenie, gdzie ich zmagania mogła oglądać licząca 300 osób publiczność. Zdalnie finały obejrzało ponad 5 tysięcy użytkowników. Pozytywną atmosferę potęgował fachowy komentarz w wykonaniu zawodowych casterów. Było o co powalczyć, bo pula nagród liczyła 20 tysięcy złotych. Na koniec dnia triumfowały drużyny TEB Wrocław (CS:GO) oraz Technikum Administracyjno – Usługowego z Łodzi (Valorant). Zwycięzcy, oprócz nagród rzeczowych, otrzymali juniorskie kontrakty w Narodowej Drużynie Esportu i wyjazd na zagraniczny bootcamp esportowy.

Zerowy sezon MRE zakończył się, ale jest to dopiero początek tej inicjatywy. Na jesień planowana jest kolejna edycja, z jeszcze większym rozmachem. Tym razem limit drużyn zostanie zwiększony do 256, a same rozgrywki będą realizowane w ramach czterech konferencji – północ, południe, wschód i zachód. Organizatorom zależy także na nawiązaniu współpracy z zagranicznymi organizacjami esportowymi aby dać szansę zwycięzcom na walkę z najlepszymi z innych krajów.

Brawa dla zwycięzców, szacunek pokonanym! GG WP i do zobaczenia na jesień!

PEŁNA DRABINKA MRE

CS:GO

VALORANT